PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Serial o templariuszach w kolorze?
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-20, 10:01:21   Serial o templariuszach w kolorze?

No i stało, po wielu latach starań, przy pomocy Johnego Bravo, udało się odzyskać/przywrócić do życia „zaginione” kilka lat temu, genialne pokolorowane fotosy z serialu!!!





Czy kostiumy miały właśnie takie kolory? Podczas spotkania w Jerzwałdzie w 2010 r. ze Stanisławem Mikulskim oraz harcerzami, Tomasz Samosionek stwierdził, że kolory mundurków harcerzy były trochę inne, ciemniejsze.
Zobaczcie od 7 minuty:


Ja nie miałbym nic przeciwko temu, aby ten serial kiedyś stał się kolorowy. A Wy?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2017-06-20, 11:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2017-06-20, 10:18:12   

Ja najpierw ponarzekałbym, że miałbym, a później oglądałbym z przyjemnością :okulary:
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szary Wilk 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 53
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 164
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2017-06-20, 10:19:58   

Rewelacja :galy:
 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-20, 10:26:01   

Szara Sowa napisał/a:
Ja nie miałbym nic przeciwko temu, aby ten serial kiedyś stał się kolorowy. A Wy?


Powiem jak niewidomy koń na wyścigach: "nie widzę przeszkód". ;-)

A tak na poważnie, to zawsze marzyłem żeby jakaś telewizja zrobiła "Templariuszy" w kolorze, tak jak Polsat zrobił "Samych Swoich" i "Jak rozpętałem II WŚ". Tylko niestety przypuszczam, że jest to dla nich zbyt mało ambitne dzieło, aby wydawać na kolorowanie pieniądze. :/
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-20, 11:19:47   

A ja jestem zaprzysięgłym wrogiem kolorowania klasyków. Te kolory są sztuczne, od razu widać że to kolorowanka... I ta ludzka skóra, jak z plasteliny :/
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-06-20, 11:37:55   Re: Serial o templariuszach w kolorze?

Szara Sowa napisał/a:
przywrócić do życia „zaginione” kilka lat temu, genialne fotosy z serialu w kolorze!!!
W kolorze to dla mnie nie to samo co ręcznie kolorowane…
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-20, 11:47:32   

Nie do końca się zgodzę, ale w sumie poprawiłem aby było bardziej jednoznacznie. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-21, 00:13:58   

bans napisał/a:
A ja jestem zaprzysięgłym wrogiem kolorowania klasyków. Te kolory są sztuczne, od razu widać że to kolorowanka... I ta ludzka skóra, jak z plasteliny :/


:564: :564: :564: :D

Przyłączam się zdecydowanie.
_________________
Z 24
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2017-06-21, 06:38:01   

Ja też wolę klasyki w klasycznych bielach i czerniach, ale obawiam się, że kolorowanie jest jedynym sposobem, żeby nowe pokolenia chciały te starocie jeszcze oglądać :galy:
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-21, 07:11:23   

Pamiętajmy o tym ze zarówno filmy jak i fotografia czarno-biała to nie są ubogie krewne kolorowych - to są zupełnie inne środki wyrazu. Ktoś świadomy robiący zdjęcia BW czy kręcący takie filmy zupełnie inaczej myśli o obrazie który rejestruje, właśnie mając na myśli już efekt końcowy.

A co do "obawiam się, że kolorowanie jest jedynym sposobem, żeby nowe pokolenia chciały te starocie jeszcze oglądać" - jakoś zupełnie się tym nie przejmuję. Ich strata ;)
 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-21, 08:02:10   

W przypadku niektórych filmów, aż się prosi żeby je pokolorować, w przypadku innych robić tego wręcz nie wolno. Wyobrażacie sobie kolorową "Listę Schindlera"? :galy: Przecież to by była profanacja, a ze względu na drastyczne sceny, chyba w ogóle zaprzestano by emisji. Ale profanacją byłoby również pokolorowanie naszych rodzimych produkcji takich jak: "Stawka", czy "Czterej pancerni". Z kultowych już klasyków zrobiono by po prostu kicze. :diabelek: Natomiast w przypadku "Templariuszy", czy "Podróży za jeden uśmiech", gdzie mamy tematykę wakacyjno-przygodową, osobiście uważam, że kolor nie zepsuł by tych filmów. W obu produkcjach mamy wiele kadrów ukazujących przepiękne krajobrazy. BŁĘKIT jezior, ZIELEŃ lasów, ŻÓŁĆ zboża na polach. Tzn. ja oczyma wyobraźni tak oglądam te ujęcia, bo przecież normalnie muszę zadowolić się różnymi odcieniami szarości. A przecież wakacje to czas radosny, ciepły, kolorowy...

PS. Dla równowagi (od)kolorowałbym późniejsze ekranizacje samochodzika z lat 80-tych. Wówczas już nikt chyba by nie musiał się tym katować. :D
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2017-06-21, 08:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Barabaszz 
Sympatyk Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 115
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2017-06-21, 09:05:08   

Z tego co słyszałem w wypowiedziach u niektórych reżyserów to oni chętnie nakręcili by swoje filmy w kolorze tylko nie mieli dostępu do takiej taśmy filmowej. I oni nie mają nic przeciwko wobec kolorowania ich filmów.

Ja najchętniej obejrzał bym arcydzieło kostiumowo-przygodowe jakim jest "Rękopis znaleziony w Saragossie" w kolorze.

Nie wiem czy oglądaliście Krzyżaków w wersji po rekonstrukcji cyfrowej. Ja szczególną uwagę zwróciłem na poprawienie kolorów. Film odbiera się całkiem inaczej, wg mnie dużo lepiej.
Ostatnio zmieniony przez Barabaszz 2017-06-21, 09:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-21, 09:13:36   

Barabaszz napisał/a:
Nie wiem czy oglądaliście Krzyżaków w wersji po rekonstrukcji cyfrowej. Ja szczególną uwagę zwróciłem na poprawienie kolorów. Film odbiera się całkiem inaczej, wg mnie dużo lepiej.


Krzyżacy - mistrzostwo po rekonstrukcji, zresztą tak samo jak i Potop.
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-21, 09:29:44   

Barabaszz napisał/a:
Z tego co słyszałem w wypowiedziach u niektórych reżyserów to oni chętnie nakręcili by swoje filmy w kolorze tylko nie mieli dostępu do takiej taśmy filmowej. I oni nie mają nic przeciwko wobec kolorowania ich filmów.


Na pewno jest faktem, że zarówno nasz serial oraz seriale Stanisława Jędryki były jednymi z ostatnich kręconych bez koloru. I nie był to raczej wybór reżyserów lecz konieczność techniczno-ekonomiczna.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-21, 22:37:32   

Szara Sowa napisał/a:
Barabaszz napisał/a:
Z tego co słyszałem w wypowiedziach u niektórych reżyserów to oni chętnie nakręcili by swoje filmy w kolorze tylko nie mieli dostępu do takiej taśmy filmowej. I oni nie mają nic przeciwko wobec kolorowania ich filmów.


Na pewno jest faktem, że zarówno nasz serial oraz seriale Stanisława Jędryki były jednymi z ostatnich kręconych bez koloru. I nie był to raczej wybór reżyserów lecz konieczność techniczno-ekonomiczna.

Może i konieczność, ale ja przywykłam do wersji czarno-białej, więc kolor mi jakoś średnio pasuje.

A ponieważ wolę stare filmy, to czarno-biała kolorystyka od razu przyciąga uwagę i kojarzy mi się z czymś fajnym do oglądania. Kolor "fajności" nie przekreśla, ale nie budzi takich miłych skojarzeń.
_________________
Drużyna 5

 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-22, 07:46:14   

Tomasz napisał/a:

Krzyżacy - mistrzostwo po rekonstrukcji, zresztą tak samo jak i Potop.


"Potop"? Przecież ten film podczas rekonstrukcji drastycznie skrócili... Nie nazwałbym tego "mistrzostwem" :P
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-22, 07:48:29   

I niestety - kolory "pomalowanych" filmów są kompletnie nierealistyczne, bardzo ubogie, o czym już wspominałem. Przekładając to ja język "komputerowy" - nie wyczarujecie z 256 odcieni szarości 16,7 miliona kolorów. Dostaniecie najwyżej 256 kolorów i to _widać_.
Ostatnio zmieniony przez 2017-06-22, 07:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-22, 11:35:26   

bans napisał/a:
I niestety - kolory "pomalowanych" filmów są kompletnie nierealistyczne,

Nie wydają mi się nierealistyczne. Za to są bardzo wyblakłe. Wygląda to trochę, jakby kolorowe zdjęcie leżało długo na słońcu, aż stało się prawie czarno-białe.
_________________
Drużyna 5

 
 
Kris 
Sympatyk Samochodzika


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 104
Skąd: Niesamowity Dwór
Wysłany: 2017-06-22, 12:37:48   

Nie wiedziałem, że te fotki były tak poszukiwane... leżały u mnie zapisane lata temu na dysku:)
Co do kolorowania, jest coraz lepiej, polecam obejrzeć prace niejakiej Mariny Amaral, która często wrzuca na swego twittera pokolorowane zdjęcia historyczne:

./redir/twitter.com/marinamaral2






Swego czasu na youtubie był kilkuminutowy filmik z pokolorowanych całkiem nieźle, Czterech Pancernych, ale chyba już go usutnięto...
Wracając do PS, to wystarczyłoby wybrać główne sceny i miejsca akcji serialu i je właśnie pokolorować, reszty nasz umysł by się domyślił :)
Ostatnio zmieniony przez Kris 2017-06-22, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 67 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-22, 14:53:50   

Michał i Karen rzeczywiście maję cerę jak z plasteliny :D

Już to kiedyś dawałem, ale co tam. Rosyjski skecz o kolorowaniu starych filmów zrobiony na bazie Stirlitza:

https://www.youtube.com/watch?v=mUzASVkfWP8
_________________
Z 24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 14