PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

http://bezkompleksu24.pl/
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2015-09-05, 17:02
Filmy w stylu Pana Samochodzika
Autor Wiadomość
Garamon 
Forumowy Badacz Naukowy

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-06-10, 09:45:16   

Z24 napisał/a:
Przeszukiwałem forum i nie mogłem znaleźć niczyjego postu, w którym by podniesiono podobieństwo akcji znanego filmu "Gdzie jest trzeci król?" do tego fragmentu akcji ZHP, który się dzieje w Borowie. Ale ktoś na to zwrócił już uwagę - być może miało to miejsce w rozmowie. Pamiętam że zwłaszcza akcentowano sprawę działania pod przykryciem w poszukiwaniu złodziei dzieł sztuki, atmosferę tzw. DPT-u oraz akcję dziejącą się zimą i odcięcie od świata.
Trzeba zaznaczyć, że podnosiliśmy też podobieństwo akcji do PSiF (zamiana oryginałów na falsyfikaty), WZ (kusza) i bodajże do SA (dzwoneczki).

W tym właśnie wątku - tak na 3 stronie - jest Twoja wypowiedź: "Nie zdziwiłbym sie, gdyby Joe Alex, scenarzysta, czytał przedtem "Zabójstwo H.P.", Ten DePeT (Dom Pracy Twórczej; niegdysiejsza moja szefowa dodawała złośliwie - " w Gorzałkowicach)) skrzyżowany z muzeum, malarze, dzwonki. Atmosfera odcięcia od świata, zima, itd. Joe Alex pisał sporo kryminałów. (...)"
Rozwinięcia chyba nie było ;-)

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający
Przewodniczący Kapituły Samochodzik. Książka Roku

Wysłany: 2017-06-10, 11:32:52   

A ja mam wniosek racjonalizatorski aby zamiast skrótów "literowych", np. PSiF stosować jednak ciut bardziej rozwinięty, np. PS i Fantomas, lub sam "Fantomas", zamiast AS "Atanaryk". Tak będzie bardziej zrozumiale dla zewnętrznego (ale nie tylko, bo sam czasami mam problemy z rozszyfrowaniem..) czytelnika. :)

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2017-06-10, 20:32:54   

Garamon napisał/a:
Z24 napisał/a:
Przeszukiwałem forum i nie mogłem znaleźć niczyjego postu, w którym by podniesiono podobieństwo akcji znanego filmu "Gdzie jest trzeci król?" do tego fragmentu akcji ZHP, który się dzieje w Borowie. Ale ktoś na to zwrócił już uwagę - być może miało to miejsce w rozmowie. Pamiętam że zwłaszcza akcentowano sprawę działania pod przykryciem w poszukiwaniu złodziei dzieł sztuki, atmosferę tzw. DPT-u oraz akcję dziejącą się zimą i odcięcie od świata.
Trzeba zaznaczyć, że podnosiliśmy też podobieństwo akcji do PSiF (zamiana oryginałów na falsyfikaty), WZ (kusza) i bodajże do SA (dzwoneczki).

W tym właśnie wątku - tak na 3 stronie - jest Twoja wypowiedź: "Nie zdziwiłbym sie, gdyby Joe Alex, scenarzysta, czytał przedtem "Zabójstwo H.P.", Ten DePeT (Dom Pracy Twórczej; niegdysiejsza moja szefowa dodawała złośliwie - " w Gorzałkowicach)) skrzyżowany z muzeum, malarze, dzwonki. Atmosfera odcięcia od świata, zima, itd. Joe Alex pisał sporo kryminałów. (...)"
Rozwinięcia chyba nie było ;-)

:oops: :oops: :oops: Fakt. Garamon, mam nadzieję, że mnie zrozumiesz i wybaczysz. Tamten post pisałem dzień po mojej 50-tce ;-)
Rozwinięcia rzeczywiście nie było :D .
A przy okazji, na następnej stronie, tj. na 4-tej, zachwalam cudowny film "Miesiąc na wsi" z Colinem Firthem i Kennethem Branaghem. Tyle już lat go nie widziałem, ale wrażenie pozostało.

Szara Sowa napisał/a:
A ja mam wniosek racjonalizatorski aby zamiast skrótów "literowych", np. PSiF stosować jednak ciut bardziej rozwinięty, np. PS i Fantomas, lub sam "Fantomas", zamiast AS "Atanaryk". Tak będzie bardziej zrozumiale dla zewnętrznego (ale nie tylko, bo sam czasami mam problemy z rozszyfrowaniem..) czytelnika. :)

To już zmartwienie PT ewentualnych czytelników zewnętrznych; ja nie obiecywałem, że wszystko będzie lekko, łatwo i przyjemnie... ;-) .
Bardzo mi przykro Szara Sowo, że zaczynasz mieć te problemy.... ;-)
Ostatnio zmieniony przez Z24 2017-06-10, 20:43, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu