PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rowerowa wyprawa na Uroczysko
Autor Wiadomość
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-22, 15:40:47   Rowerowa wyprawa na Uroczysko

Kolejny słoneczny dzień i pobyt w okolicach Łęczycy oraz zbliżająca się zmiana pogody zmobilizowały mnie na wycieczki śladami Uroczyska. Początkowo ruszyłem w stronę Ozorkowa by ominąć ruchliwą dawną drogę numer 1, a następnie przeciąć ją kierując się w stronę celu wycieczki. Nie ominął mojej uwagi fakt, że w Ozorkowie zaczęli już przygotowania do świąt, ale pomylili Wielkanoc z Bożym Narodzeniem.



Sunąłem dobrym asfaltem popędzany silnym wiatrem i już miałem w Cedrowicach przejechać nie zatrzymując się, ale jednak zawróciłem by pstryknąć zdjęcia śladu działalności bobrów. Ślady liczne i wyraźne wskazywały, że są one gdzieś w pobliżu i aktywnie zmieniają krajobraz. Zdjęcia zrobione, więc jeszcze rzut oka na mapę i w drogę nowym asfaltem w stronę Leśmierza.





Leśmierz z charakterystycznym kominem dawnej cukrowni z daleka był widoczny niczym latarnia morska. Dotarcie więc do niego nie wymagało zerkania już więcej na mapę. Za to wyjazd w stronę Góry św. Małgorzaty nie obył się bez pomyłki dzięki czemu zarobiłem kilka dodatkowych kilometrów. Już przed samą miejscowością pamiątkowa fotka przy znaku i wjazd na kościelne wzgórze. I szybko w drogę do Tumu.



Szybko na tyle i le pozwoliły mi miejscowe psiaki dzielnie pilnujące przydrożnych gospodarstw. Jednak w końcu udało się przebyć 5 kilometrów i stanąłem pod kolegiatą. Odcinek od poprzedniej miejscowości przyszło mi już pokonywać pod wiatr i wartość przebytych kilometrów była dla mych mięśni podwójna. Odnalazłem ślady Kuwasy, które na murach zostawił Boruta oraz jakiś tajemne rysunki.








Ruszyłem dalej szlakiem konnym w kierunku uroczyska przez bagienne tereny. Melioracja i silne wiatry na tyle jednak wysuszyły nawierzchnię drogi że była ona twarda i sucha jak asfalt. W oddali ktoś wędrował z kijkami w stronę Łęczycy była więc nadzieja, że i ja tam dotrę. Nad głową walczyły z wiatrem śmigłowce z pobliskiego lotniska wojskowego, a ja z nierównościami drogi.









Stosując się do zakazów nie wchodziłem głębiej niż można i po zrobieniu dokumentacji fotograficznej ruszyłem w dalszą drogę, bo czasu już miałem niewiele, sił coraz mniej, a wiatr nie pomagał. Jeszcze tylko spojrzenie z oddali na kolegiatę i powoli kierowałem się w stronę Łęczycy z nadzieją, że nie będę musiał przedzierać się przez błoto.



Suchą stopą i oponą dotarłem do Łęczycy i szybko ruszyłem do punktu startu najkrótszą ze znanych mi możliwych dróg. Krótki przystanek na zdjęcie wioski indiańskiej, obok której tyle razy przebiegałem lub przejeżdżałem. Nigdy jednak nie było czasu by podejść bliżej i zobaczyć co tam się znajduje. Może trzeba odwiedzić to miejsce latem jak staną tipi...





Dystans jak na dwugodzinną wycieczkę całkiem przyzwoity zwłaszcza przy tym wietrze, obecnej formie i sprzęcie do jazdy, którzy wydaje dźwięki stada szerszeni w trakcie szybszej jazdy po asfalcie. Po powrocie pogoda załamała się i deszcz padał do wieczora, więc tym razem udało mi się wykiwać Kuwasę...

_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



Ostatnio zmieniony przez Antracyt 2017-05-25, 16:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-22, 18:22:08   Re: Rowerowa wyprawa na Uroczysko

Antracyt napisał/a:
Nie ominął mojej uwagi fakt, że w Ozorkowie zaczęli już przygotowania do świąt, ale pomylili Wielkanoc z Bożym Narodzeniem.

Faktycznie niezła choina. :D
Widziałam w kilku miejscowościach, że nie ściągają świątecznych dekoracji na lampach, żeby w grudniu je znowu odpalić). Ale przybrane świątecznie drzewko to coś nowego.

Antracyt napisał/a:

Szybko na tyle i le pozwoliły mi miejscowe psiaki dzielnie pilnujące przydrożnych gospodarstw.

Znaczy goniły Cię, jak przyspieszałeś?
_________________
Drużyna 5

 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-22, 19:14:50   

Goniły jak jechałem, a jak stawałem to nie były mną zainteresowane.

Może przekraczałem dozwolona prędkość?
_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-22, 19:50:34   

Fajna nazwa i tatanka czyli bizon, co wie każdy kto oglądał Tańczącego z wilkami. :)
To ile to było łącznie kilometrów?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-22, 20:49:21   

Łącznie ta trasa miała 39,3 km więc spokojnie na rodzinną całodniową wycieczkę ze zwiedzaniem się nadaje.

W Łęczycy można też zwiedzić przy okazji zamek i muzeum diabła Boruty.
_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



Ostatnio zmieniony przez Antracyt 2017-05-22, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-22, 22:52:33   

Na zdjęciu 10 te rysunki na narożnym kamieniu to jest prawdopodobnie zegar słoneczny. Fajna wyprawa. Po drodze miałeś jeszcze do zahaczenia willę pana Butyłły zz LiT :)
_________________
Z 24
 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-23, 06:00:42   

Z24 napisał/a:
Po drodze miałeś jeszcze do zahaczenia willę pana Butyłły zz LiT

W którym miejscu jest ta willa?
_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2017-05-23, 19:05:14   

Nie w tym miejscu przypadkiem?

To jest Lućmierz-Las. Okolica pasuje do opisu z książki.

Beztytułu.jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 141,9 KB

_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
Ostatnio zmieniony przez Milady 2017-05-23, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-23, 20:32:52   

Tak jest. Pierwszy to wskazał MichaŁ :

http://pansamochodzik.net...p=164885#164885
_________________
Z 24
 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-23, 20:58:42   

Z24 napisał/a:
Po drodze miałeś jeszcze do zahaczenia willę pana Butyłły zz LiT


Ale to już inna bajka (książka) i trochę dalej.

Taka wyprawa to może być jak się z Łęczycy przez Ozorków do Łodzi pojedzie. Z Ozorkowa można tramwajem, ale trzeba mieć duuuuuużoooooo czasu.
_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



Ostatnio zmieniony przez Antracyt 2017-05-24, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-24, 07:42:52   

Klikam Ci "pomógł" za tę fajną relację. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,85 sekundy. Zapytań do SQL: 16