PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2014-02-12, 22:08
Niesamowity Dwór - wrażenia
Autor Wiadomość
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji



Pomogła: 41 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8117
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2015-03-02, 16:52:59   

Się pochwalę ;-) Poniżej mój tekst, który wydrukowano w nowym numerze Fanbooka w ramach konkursu "Wracam do niej", czyli opis książki, do której co jakiś czas wracamy. W moim przypadku jest to oczywiście "Niesamowity dwór" ;-)
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-02, 19:00:19   

Bachleda napisał/a:
który samochodzik jest naj

Nowe Przygody rzecz jasna.


Athenais napisał/a:
Piękny ten wpis Bachledy, aż się rozmarzyłam... :)
Berta von S. napisał/a:
bo w mojej darmowej wersji mam tylko opcję miniaturka

Jak to? Ja też mam darmową wersję fotosika i zawsze wrzucam tam foty 800x600 i się powiększają na forum :zdziw:

Athenais, możesz zerknąć do testowni (nie chciałam tu zaśmiecać wątku) i powiedzieć mi, gdzie jest ta opcja wrzucania w fotosiku dużych zdjęć? Przekopiowałam po kolei wszystko, co się u mnie wyświetla. I naprawdę nic takiego nie widzę.
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-02, 19:23:43   

Gratulacje Athenais! :564:

Bachledo, Twój post-propozycja jest teraz nowym tematem!

http://pansamochodzik.net...p=237585#237585
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2015-03-02, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-03-02, 19:24:11   

Athenais napisał/a:
Się pochwalę ;-) Poniżej mój tekst, który wydrukowano w nowym numerze Fanbooka w ramach konkursu "Wracam do niej", czyli opis książki, do której co jakiś czas wracamy. W moim przypadku jest to oczywiście "Niesamowity dwór" ;-)
Obrazek


Gratuluję, Athenais!

Pięknie napisałaś :)
Twoja mama też ma dużo racji, oj ma ...

I jeszcze miałabym prośbę. Widzę, że nad Twoim wpisem jest tekst o Jeżycjadzie. Możesz mi go przesłać? Wiesz, że jestem wielką fanką tej serii :)
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2015-03-02, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-03-02, 20:01:48   

Brawo Atenko, brawo! Mimo że nie jestem tak oddanym fanem tej części kanonu to Twój tekst jest tak sugestywny, że nabrałem ochoty na lekturę. :564:
_________________
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14107
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2015-03-02, 20:59:27   

Ja również podpisuję się obiema rękami pod wszystkie Twoje wypowiedzi, Athenais. Brawo! :564:
 
 
Ad_Absurdum 
Sympatyk Samochodzika
Fanfic writer



Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 107
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2016-10-10, 13:35:28   

Odświeżanie kanonu rozpocząłem od tej właśnie książki i przeczytałem ją w to lato. Dobra lektura na upały, chociaż teraz mam wrażenie, że ofiarowałaby miły konsonans poznawczy.

Gdybym napisał, że to moja ulubiona książka z kanonu, to było by to stwierdzenie na wyrost, ale z drugiej strony nie ma też książki, której bym nie lubił więc może zostawmy tę kategorię w spokoju. Co podobało mi się w Niesamowitym Dworze to:

a) zagadka (bo lubię opowieści o masonerii)
b) pan Tomasz robiący przed panną Wierzchoń i Bigosem za karierowicza z plecami
c) panna Wierzchoń i Bigos (takie dynamic duo z nich i gdyby któryś z kontynuatorów przygód PS zaczął pisać o nich, to nawet kupiłbym taką książkę).
d) Antek i Zosia
e) sam dwór - takie budynki z zakamarkami przemiawiają do mnie, oj przemawiają
f) to jak pan Tomasz wzdycha, że Batura mógłby być dla niego takim wspaniałym kompanem (gdyby nie jego skłonności). OK, ja mam trochę dziwne poczucie humoru i lubię stawiać kanon (nie tylko ten) na głowie więc mnie to rozbawiło. Nikogo innego pewnie nie, LOL.
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2016-10-10, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-10, 13:41:18   

Czyli rozumiem że niebawem weźmiesz udział w zbliżającym się wielkimi krokami konkursie właśnie z tej części!

http://pansamochodzik.net.pl/viewforum.php?f=132
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Ad_Absurdum 
Sympatyk Samochodzika
Fanfic writer



Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 107
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2016-10-10, 13:57:20   

Nooo, widziałem, że jakiś maraton się szykuje, ale ja niestety odpadam. Mam na głowie pisaninę i muszę z nią zdążyć do 11.11, a to wcale nie jest takie proste.
_________________
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-10-11, 20:47:46   

Ad_Absurdum napisał/a:
Nooo, widziałem, że jakiś maraton się szykuje, ale ja niestety odpadam. Mam na głowie pisaninę i muszę z nią zdążyć do 11.11, a to wcale nie jest takie proste.


Nie liczy się zwycięzca, tylko udział g;)
Dlatego się poświęcam g;) i będę mieć wyjęte z życia 15 dni, żebyście wszyscy się mogli dostosować i dobrze bawić. Proszę g;) , 1 h któregoś dnia na pewno sprawi Ci przyjemność oraz powróci do czasów minionych. Przekonałam? g;) g;) g;)
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
Ad_Absurdum 
Sympatyk Samochodzika
Fanfic writer



Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 107
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2016-10-12, 09:53:31   

Dżizas, no dobra. Co prawda po "Niesamowitym dworze" zdążyłem już przeczytać "Zagadki Fromborka", "Nowe przygody" i jestem w trakcie "Niewidzialnych" (książka) i "Księgi strachów" (audiobook) więc pewnie i tak nie będę pamiętał każdego drobnego szczegółu (a założę się, że pytania będą o to jakiego koloru był samochód stojący przed takim i takim sklepem, w takim i takim rozdziale :D )
_________________
 
 
CPN 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 276
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2016-10-12, 14:05:08   

To była pierwsza książka z serii którą dostałem. Nie spodobała mi się - moze dlatego, ze jej wtedy nie zrozumiałem, miałem wtedy 9 lat. Dopiero 3-4 lat później dojrzałem do twórczości ZN. A w szkole średniej to się nawet zabrałem za pewne dwutomowe dzieło, które zacząłem od tomu drugiego bo tylko ten był dostępny.
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2016-10-12, 22:24:47   

CPN napisał/a:
To była pierwsza książka z serii którą dostałem. Nie spodobała mi się - moze dlatego, ze jej wtedy nie zrozumiałem, miałem wtedy 9 lat. Dopiero 3-4 lat później dojrzałem do twórczości ZN. A w szkole średniej to się nawet zabrałem za pewne dwutomowe dzieło, które zacząłem od tomu drugiego bo tylko ten był dostępny.


Zapraszam również do naszego konkursu, który startuje 22 października 2016 g;)
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-25, 08:02:57   

Tym razem odświeżyłem sobie Dwór w postaci audiobooka i co? Rewelacja!
Np. dopiero przy audiobooku wyłapałem pełnię komizmu niemal każdej odzywki Bigosa.
:)
Tak samo zresztą mogłem jakby na nowo ocenić różnej maści ale zawsze zabawne lub irytujące dialogi panny Wierzchoń i Marczaka.
Naprawdę polecam.
Poza tym naprawdę szacun dla Nienackiego za utkanie tak precyzyjnej, misternej i tak wciągającej intrygi!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2016-10-25, 16:38:31   

Po konkursach Samochodzikowych, gdy wracam do danego tomu, to odkrywam w sobie zboczenie notowania w pamięci najmniejszych, często nieważnych szczegółów, tak że uważam że konkursy wichrują świadomość, i lektura ''po'' już nigdy nie jet taka jak przed konkursem. :p
_________________
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-22, 17:07:11   

Najbardziej w Dworze podoba mi się to, że akcja dzieje się jesienią, a nie latem. Jako zdeklarowany wróg wiosny i lata, cieszę się na samą myśl, że trzeba rozpalić w piecu i tylko czekać pierwszego śniegu. Poza tym bardziej podoba mi się ten zaniedbany park, niż sam budynek, bo jako rzekłem gdzieś niedawno, wolę dziką przyrodę, niż najcudniejsze dzieła rąk ludzkich. :p
 
 
mruf 
Uwielbia Samochodzika
Senior Cochecito - pomysłodawca mapowania



Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 500
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2017-05-22, 17:26:58   

ND ma świetny klimat, bo izolacja, stary zaniedbany park, podejrzany stróż w oficynie. Na to rzucona masoneria i arcyszatan Batura :) Ta część to jak jazda wypasioną furą, lekkie mruczenie, kołysanie, haszysz w wywietrznikach ;) Tylko templariuszy lubię bardziej, zwłaszcza od Kortumowa, bo wcześniej to ND ma więcej asów.
_________________

 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-22, 17:47:42   

Jako zagorzałemu mrukowi i samotnikowi, podoba mi się też to, że jest właściwie tylko troje (Ich Troje :D ) mieszkańców dworku. Przyznam, że jeślibym miał możliwość katalogowania jakiejś biblioteki w opuszczonym dworze, na odludziu, to bez zastanowienia zgodziłbym się za głodowe pieniądze. W dzień praca, a wieczorem film, może nie telewizyjna Kobra, ale jakieś Lśnienie, Kobieta w czerni....rozmarzyłem się.
 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 5208
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2017-05-22, 18:08:25   

Myślę, że ja po miesiącu odpoczynku w takim miejscu chyba miałabym dość. Mimo, że jestem typem mruka bardziej niż Alfred.
_________________
 
 
von Dobeneck1
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-22, 18:21:33   

A skąd wiesz, że jesteś bardziej mrukiem? Właśnie, że ja jestem większym mrukiem, bo ja wytrzymałbym dłużej niż miesiąc. :p
W zasadzie wytrzymuję już osiem lat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 12