PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem
Autor Wiadomość
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-04-07, 12:47:30   

MrCzui napisał/a:

A tak serio to możesz zapytać po co i za co mścił sie na Panu Tomaszu w Wampirze z M3, albo w tym drugim o wampirach. ;)
( przedstawił go tam jako obleśnego erotomana z tego co pamiętam).


Zdaje się, że Pilipiuk sam przyznaje, że te jego kontynuacje nie były najwyższych lotów.
Może więc (mode psychoanaliza=on) tak to odreagował :D

Muszę przyznać, że choćsam "Wampir z..." raczej mi się podobał (choć nie jest to na pewno szczytowe osiągnięcie Pilipiuka) to te kawałki z Panem Tomaszem czytałem, jako nienackofan, z taką jakąś przykrością.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
MrCzui 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 1507
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-07, 13:19:59   

irycki napisał/a:

Muszę przyznać, że choćsam "Wampir z..." raczej mi się podobał (choć nie jest to na pewno szczytowe osiągnięcie Pilipiuka) to te kawałki z Panem Tomaszem czytałem, jako nienackofan, z taką jakąś przykrością.


Miałem tak samo.
_________________
 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2017-10-26, 20:40:37   

Właśnie jestem świeżo po spotkaniu autorskim Pilipiuka. Sympatyczny facet, choć z wyglądu trochę odstrasza. Wieczorem był w kętrzyńskiej miejskiej bibliotece i blisko dwie godziny opowiadał ze swadą i humorem o swoim pisarstwie. Epizod tworzenia kontynuacji przygód Pana Samochodzika też wspomniał:
Że miło mu się współpracowało z Warmią, choć zarabiał na swoich powieściach procent tego, co zgarniał Nienacki za oryginały. Ale on pisał cztery samochodziki w roku, a Nienacki jednego na trzy lata, więc jakoś wychodził na swoje.
I że ta kontynuacja pojawiła mu się w odpowiednim momencie życia, bo akurat zaczynało być u niego krucho z kasą i nie wiedział, czy da radę dalej studiować. A jak się jego Samochodziki zaczęły słabiej sprzedawać, to akurat wydał pierwszego Wędrowycza.
Później była jeszcze taka anegdotka o Nienackim, że tyle zarobił na ogromnych nakładach białej serii przygód Samochodzika, że postanowił wpłacić kasę do PKO i żyjąc z odsetek zając się pisaniem poważnej literatury. Niestety w latach osiemdziesiątych hiperinflacja zżarła mu wszystkie oszczędności, a zaufanie do władzy, ze jakoś zrewaloryzuje te straty okazało się płonne.
A o Tomasza pokazanego w Wampirze z M-3 spytałem już indywidualnie, przy okazji podsuwania posiadanych książek Pilipiuka do podpisania. Autor się roześmiał i powiedział, ze to było takie puszczenie oczka w stronę czytelników trochę bardziej świadomych biografii Nienackiego.
_________________
Drużyna 2

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 10