PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ogólne podsumownie kontynuacji
Autor Wiadomość
don90 
Twórca
Paweł Wiliński - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 134
Wysłany: 2015-05-20, 16:46:29   

Szara Sowa napisał/a:
Na początku trema była. :)

trochę była, bo strasznie szybko wszystko się dzieje w tym radio, a ja zwykły chłopak z prowincji to i nie nadążałem. :D
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2015-05-20, 17:03:44   

Nagrał to ktoś?
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
don90 
Twórca
Paweł Wiliński - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 134
Wysłany: 2015-05-20, 17:15:10   

Tak, ja. :) Mogę wrzucić późnym wieczorem, bo jeszcze jestem w drodze do domu...
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2015-05-20, 18:40:08   

Ok, super :)
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2015-05-20, 18:49:44   

Niestety, nie dane mi było w tym czasie być w domu. Dajcie znać, jak będzie w necie
 
 
don90 
Twórca
Paweł Wiliński - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 134
Wysłany: 2015-05-21, 06:49:37   

./redir/www.sendspace.com/file/01hev3 - cała audycja (18 min.). :)
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-05-21, 10:42:24   

Lepiej nie bierz pod uwagę ostatniej sugestii dziennikarza o wprowadzaniu do wehikułu nowych gadżetów. :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
don90 
Twórca
Paweł Wiliński - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 134
Wysłany: 2015-05-21, 10:58:05   

Protoavis napisał/a:
Lepiej nie bierz pod uwagę ostatniej sugestii dziennikarza o wprowadzaniu do wehikułu nowych gadżetów. :)


W tej chwili daleki jestem od takich zmian.
Chociaż Daniec latający w wehikule wyposażonym w wyrzutnię rakiet kusi...


Żartuję oczywiście. :diabelek:
 
 
Emerencja 
Słyszał o Samochodziku
Miss Samochodzik


Wiek: 47
Dołączyła: 26 Maj 2015
Posty: 38
Skąd: Krakow
Wysłany: 2015-06-18, 10:33:49   

Mam takie dość nietypowe pytanie. Od kiedy to Jerzy Batura stał się Jurkiem Baturą, szanowanym marchandem, narzeczonym Zuzanny i kolegą/"wspólnikiem", jakkolwiek to nazwać, Pawła Dańca? Gdzie konkretnie nastąpiło przejście na Jasną Stronę Mocy, jak to napisał któryś z szanownych Forumowiczów?
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2015-06-18, 12:16:20   

Emerencja napisał/a:
Mam takie dość nietypowe pytanie. Od kiedy to Jerzy Batura stał się Jurkiem Baturą, szanowanym marchandem, narzeczonym Zuzanny i kolegą/"wspólnikiem", jakkolwiek to nazwać, Pawła Dańca? Gdzie konkretnie nastąpiło przejście na Jasną Stronę Mocy, jak to napisał któryś z szanownych Forumowiczów?


Nie było takiego momentu. W zależności od kontynuatora, Batura raz był dobry, raz zły, a czasem miał wręcz mordercze zapały. Na szczęście od bardzo dawna tego człowieka nie ma już w kontynuacjach.
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
ViW 
Twórca
Obywatel Globalnej Sieci



Pomógł: 3 razy
Wiek: 66
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 944
Skąd: 51.91 N, -8.47 W
Wysłany: 2015-06-18, 13:08:36   

W 'Panu Samochodziku i Pałacu Kultury i Nauki' Batura wyraźnie staje po jasnej stronie mocy. Brata się z Dańcem (chleją razem na gazetach koniak z literatek pod kiełbasę), śpią z Dańcem w jednym pokoju, Batura dogadza (kulinarnie!!!) Dańcowi i na koniec Batura ostaje odznaczenie państwowe.
_________________
./redir/www.vitowerner.com
 
 
airski 
Twórca
Andrzej Irski - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 208
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2015-10-08, 16:37:19   

Ze strony Warmii: Skrzynia z Egiptu - Paweł Wiliński
Wczesną wiosną do gabinetu Pawła Dańca przychodzi młody, elegancki mężczyzna, przedstawiający się jako Mariusz Ćwiek, na co dzień pracujący dla niejakiej Pauliny Abermoth – dziewięćdziesięcioletniej filantropki oraz kolekcjonerki dzieł sztuki z Włocławka. Elegant informuje, że od jakiegoś czasu staruszka otrzymuje anonimowe listy z pogróżkami i w obawie przed bandytą, który grozi jej kradzieżą cennych dóbr, prosi Pawła o pomoc. Chce, aby pracownik ministerstwa wziął udział w obchodach jej urodzin, a przy okazji dowiedział się, czy szantażystą nie jest ktoś z jej bliskich znajomych. Na miejscu Paweł poznaje prawnuki pani Abermoth – uroczą osiemnastoletnią Igę oraz Krzysia, jedenastolatka z problemami sercowymi… Paweł stara się poznać tożsamość autora pogróżek oraz dowiedzieć się, jaką tajemnicę ukrywa przed nim rodzina filantropki. Kto okaże się wrogiem, a kto godnym zaufania przyjacielem?

Oficer widmo - Luiza Frosz
Paweł Daniec wyjeżdża do Lublina prowadzić szkolenie. Tam dowiaduje się, że podczas drugiej wojny światowej niemiecki oficer pomagał niektórym więźniom z obozu koncentracyjnego w Majdanku i w ucieczkach, przyjmując biżuterię i inne cenne przedmioty od tych ludzi. Zadziwiające jest to, że ocalone osoby po latach otrzymują paczki z tymi kosztownościami. Paweł postanawia dowiedzieć się kim był oficer, który ratując ludzi znikał niczym widmo. W rozwiązaniu zagadki pomaga mu piękna masażystka Claire. Ponadto dziewczyna zdradza Pawłowi historię swojej babci, do której ktoś tajemniczy co miesiąc wysyłał róże w innym kolorze. Czy po siedemdziesięciu latach uda się odszukać tajemniczego oficera i poznać motywy jego działania?

Karolinka z Gogolina - Bartłomiej Giziński
Nadchodzi maj, a Paweł Daniec po raz kolejny udaje się na maturę z historii, tym razem jako wizytator. Po kilku dniach zostaje zaproszony na konferencję folklorystyczną do Opola, na której ma wygłosić przemówienie. Zabiera ze sobą małego chłopca, Marcela, którym nieoczekiwanie musi się zaopiekować pod nieobecność jego rodziców. Na miejscu poznaje Helenę Krygier, która przyjechała wraz ze swoją wnuczką z Niemiec, aby przekazać na wystawę skrzynię wyprawną swojej babki, Karoliny Kleinert, bohaterki piosenki „Poszła Karolinka do Gogolina”. Podczas spotkania w teatrze okazuje się, że skrzynię skradziono, a Paweł postanawia pomóc kobiecie w jej poszukiwaniach, jak i w odnalezieniu tajemniczego pierścionka Karoliny. Według ludowych podań kobieta miała otrzymać go od sołtysa Bzinicy Nowej, Fryderyka Karliczka, który był w niej zakochany. W trakcie poszukiwań na jaw wyjdą szczegóły ludowego romansu, a także okoliczności zaskakujących i smutnych losów Karolinki. Czy kradzież skrzyni i zaginięcie pierścionka mają coś wspólnego z jej śmiercią?

Rabusie w sanktuarium - Andrzej Irski
Włamywaczom nie udało się ukraść obrazu Matki Boskiej z sanktuarium w Studzienicznej koło Augustowa. Istnieje jednak obawa, że powrócą, zwłaszcza że działają na zlecenie zagranicznego kolekcjonera. Zmierzyć się z nimi i pokrzyżować ich plany ma Krzysztof Płatek, od niespełna miesiąca stażysta w Ministerstwie Kultury i Sztuki, podwładny Pawła Dańca. Po przyjeździe na Suwalszczyznę przekonuje się, że zadanie nie będzie łatwe, niemal natychmiast mimowolnie zostaje wciągnięty w konflikt pomiędzy miejscowym proboszczem a oficerem policji. W tle pojawia się Partyzant, sławny w okolicy dziwak. Nie brakuje też pięknych kobiet – blondynki zwanej Ale-Sandrą i tajemniczej Alicji. A rabusie nie próżnują. Czy Krzysztofowi uda się ocalić obraz?
_________________
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2015-10-08, 21:00:53   

Cytat:
Skrzynia z Egiptu - Paweł Wiliński


Pewnie będzie fajne :)


Cytat:
Oficer widmo - Luiza Frosz


Poprzednia książka tej autorki okazała się dla mnie strasznym gniotem. Oby ta była lepsza...
Cytat:

Karolinka z Gogolina - Bartłomiej Giziński


Nie ma mowy! Nie kupię, bo nie chcę już więcej palić książek...


Cytat:
Rabusie w sanktuarium - Andrzej Irski


Nie mogę się doczekać :)
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-10-09, 08:09:34   

Michal_bn napisał/a:

Nie mogę się doczekać :)

Ja również, a z uwagi że akcja się dzieje w miejscach które w tym roku odwiedziłem, to podwójnie ! :)
_________________
 
 
BajLa 
Stały bywalec forum



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Maj 2013
Posty: 274
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-10-09, 18:36:14   

Ja zakupie Oficera widmo i Skrzynie z Egiptu, ta czwarta malo ciekawy opis.
 
 
Marcink 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 29
Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 170
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-10-04, 18:58:29   

Mam takie pytanie, jak wygląda postęp techniczno-kulturowy kontynuacji? Wiem że w początkowych tomach zastąpiono Wehikuł Jeepem i w zasadzie do tego ogranicza się moja znajomość tych publikacji (dobra wiem też ze okładki są smutne jak wiejski grabarz). Moje pytanie tyczy się zwłaszcza najnowszych tomów, czy Paweł Daniec zaczął np. regularnie korzystać ze smartfona i internetu?
Ostatnio zmieniony przez Kynokephalos 2018-10-05, 05:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-04, 19:31:20   

Wszystko się zmieniło, w większości nowych kontynuacji nie ma nawet Dańca.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Marcink 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 29
Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 170
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-10-04, 20:04:47   

A kto jest?
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-04, 21:34:37   

Niejaki Płatek Krzysztof. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Marcink 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 29
Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 170
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-10-05, 07:05:58   

W zasadzie logiczne, Tomasz obecnie podchodziłby pod 90tkę, Daniec też do najmłodszych by nie należał.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,5 sekundy. Zapytań do SQL: 11