PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Latające machiny... Ufff...
Autor Wiadomość
malleczek12 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 16
Wysłany: 2009-01-18, 21:48:58   

filmy obejrzałem z wielkim trudem już jako dziecko bo P. Samochodzika oglądałem wysłuchiwałem jak mi czytała mama, filmy oglądałem za to w podstawówce i ledwo miałem cierpliwość je obejrzeć. to po prostu profanacja tych powieści. :027:
 
 
Sara 
Stały bywalec forum



Pomogła: 1 raz
Wiek: 25
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 393
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-01-31, 13:38:32   

Marczak, ja akurat uwielbiam opisy w książkach. :)
A tym co właśnie mnie przyciąga do PS, nie jest tylko akcja. Wszyscy zawsze mówili, że jestem inna od reszty. :)
_________________
 
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2009-01-31, 14:11:26   

Niewątpliwie jest tak jak piszesz. Rzecz w tym, że odnosiłem się do różnic w literaturze/filmie kierowanym do typowego odbiorcy w twoim wieku (bez robienia żadnych pobłażliwych wycieczek w stronę osób w takim wieku) a do odbiorcy, powiedzmy, "dorosłego".

Filmy dla dorosłych w końcu też są różne - jest Almodóvar, Eisenstein, Kolski, ale są także filmy akcji dla niewymagającego masowego odbiorcy. Także na tej płaszczyźnie można wyróżnić różne rodzaje kina: kino ambitne, kino akcji. Z literaturą podobnie. Nienacki w formie Pana Samochodzika to jednak "literatura młodzieżowa". Nie znaczy że gorsza czy lepsza.

Reasumując: nie chodzi o to żeby dzieci oglądały gorsze filmy, tylko że filmy dla dzieci nie muszą cieszyć dorosłych. A w tym konkretnym przypadku z literatury dla młodzieży powstał film dla dzieci. W mojej osobistej ocenie rzecz jasna.
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
 
 
 
Warmiak 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-02-10, 11:59:59   

Marczak napisał/a:
Reasumując: nie chodzi o to żeby dzieci oglądały gorsze filmy, tylko że filmy dla dzieci nie muszą cieszyć dorosłych. A w tym konkretnym przypadku z literatury dla młodzieży powstał film dla dzieci. W mojej osobistej ocenie rzecz jasna.


Dokładnie! A ja obejrzałem "Praskie tajemnice" i... mnie bawiły :D Czyżbym dziecinniał? :053: Napisałem zresztą o tym oddzielny post broniąc tegoż filmu ;-)
Pozdrawiam
 
 
alcotronic 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 457
Skąd: Malbork
Wysłany: 2009-04-11, 08:16:45   

Film ten bedzie w canal + 14,18,20,23 i 28 kwietnia
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-04-17, 08:47:41   

Szczerze przyznaję, że wszystkie filmy posiadam jednak nie mogę się przemóc aby obejrzeć Latające machiny oraz Niesamowity dwór... może kiedyś. Myślę, że taka wypowiedź chyba najlepiej oddaję moją ocenę tych filmów.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-04, 14:10:45   

Paweł Daniec napisał/a:
Zawsze mnie zastanawiało jak przekonali Nienackiego do profanacji jego książek :-?


Otóż w czołówce jest napisane że scenariusz napisał Kidawa na podstawie (czy motywach - już nie pamiętam) książki Nienackiego. Oto cała tajemnica.
Widocznie w Złotej Rękawicy brakowało układów słowno-tanecznych, wyrafinowanego dowcipu, ciekawej akcji, Bajeczka i Piotruś byli za starzy itp. itd. :D
Film słabiutki, chociaż z tych trzech ostatnich ekranizacji być może nawet najlepszy. Jednym z nielicznych plusów to odtwórca postaci Samochodzika w osobie Krukowskiego. A i sam wehikuł zdaje się został pozbawiony idiotycznego parasola zamiast dachu (w przeciwieństwie do Niesamowitego Dworu). :p
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2009-06-13, 21:43:27   

Jednym słowem - porażka.
Gorszy IMO od Niesamowitego Dworu, bo tamten przynajmniej był "na temat".
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
matimali 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 27
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 120
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-07-16, 17:59:30   

Są 4 rzeczy w filmie które były w książce
1. Batura
1. Samochód (był , a jaki to wiadomo)
3. Diana
4. Ekipa filmowa

Jeżeli ktoś jeszcze coś wymyśli to piszcie :065:
 
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-07-17, 20:20:32   

Ułańska fantazja :D
 
 
Krzysztof 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 335
Skąd: Giżycko / Szczecin
Wysłany: 2009-10-24, 19:07:02   

Nic wspólnego z książką Nienackiego nie znalazłem.
Nie podobało mi się i tyle. :534:
_________________

Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2023 r.
 
 
malleczek12 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 16
Wysłany: 2009-11-16, 11:02:49   

jako film dla dzieci też był nie wypałem Pana Samochodzika na początku głośno czytała mi mama film obejrzałem jak miałem 11 lat i w ogóle mi się nie podobał tragedia
 
 
lukinis131 
Czytał Samochodzika


Wiek: 30
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 99
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2009-11-16, 19:45:12   

Film rzeczywiście tragiczny , zrobiony nie dla dzieci , ale chyba dla idiotów , bo nawet dziecku się taki film nie podobał , nie mówiąc już o dorosłym
 
 
Sakal 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 7
Wysłany: 2009-12-19, 14:48:18   

Ciut lepszy od Dworu, ale bez rewelacji. Kiedyś jeszcze jako tako mi się podobał, teraz odradzam jego seans każdemu znajomemu, który chce sobie przypomnieć dzieciństwo.

Szkoda, że film jest - jak tu ktoś zauważył - na motywach książki, a nie według niej. Motyw latających maszyn jakoś mi nie podszedł, a latający wehikuł... cóż, jednak Samochodzik to Samochodzik, a nie Bond czy Fantomas - jego auto może jeździć, pływać, ale LATAĆ?! Krukowski jako Tomasz daje w miarę radę, reszta obsady - zwłaszcza skądinąd dobrzy aktorzy tacy jak Pyrkosz czy Jędryka - grają niżej przeciętnej. Podobał mi się wygląd Batury, właśnie tak go sobie wyobrażałem czytając książki, jednak jako postać wypada on bardzo słabo. Do tego dziwne, że mimo iż spotkali się wcześniej we Dworze właśnie, Tomasz mówi, że nie widział go od studiów. Wydawało mi się, że Machiny miały być właśnie sequelem Dworu.

Chyba jedyne co mi się naprawdę podobało z filmu to... cameo Borewicza, no i niektóre scenki z Krystyną Feldman (szczególnie, gdy emocjonowała się podczas oglądania kryminału). Mimo wszystko - nie polecam. Temu filmowi też przydałby się remake, oparty bardziej na książce i motywie rękawicy.
 
 
Nardo 
Stały bywalec forum


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 254
Skąd: Okolice Poznania
Wysłany: 2009-12-29, 17:40:40   

Film był dzisiaj na canal+ o 16.30.Obejrzałem go i mogę stwierdzić,że był taki sobie.Było w nim dużo rzeczy innych niż w książce,mimo to,nie mogę o nim mówić że był tragiczny.Ale to jest oczywiście moje zdanie.
Ostatnio zmieniony przez Nardo 2009-12-29, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2009-12-31, 01:51:15   

Szara Sowa napisał/a:
Sam wehikuł zdaje się został pozbawiony idiotycznego parasola zamiast dachu (w przeciwieństwie do Niesamowitego Dworu)

Taa, zastąpiła go antena satelitarna :galy:

Film może nie byłby zły, gdyby nie pomysł z lotniami (jak dla mnie całkiem chybiony) oraz wehikuł, którego w książce praktycznie nie było, a który na dodatek na koniec filmu latał sobie w powietrzu... To już lepiej jak się zmieniał w UFO w "Praskich Tajemnicach". Jak dla mnie plusem były humorystyczne sceny z Krystyną Feldman, no i może postać Krukowskiego.
 
 
 
Dyrektor Marcza 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 26
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-02-17, 09:20:28   

Nie słyszłem o Panu samochodziku i latajacych machinach możecie mi to wyjaśnić o ile mi wiado to człowiek z UFO to ostatnia część. :053:
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2010-02-17, 09:31:22   

Dyrektor Marcza napisał/a:
Nie słyszłem o Panu samochodziku i latajacych machinach możecie mi to wyjaśnić o ile mi wiado to człowiek z UFO to ostatnia część. :053:

Poczytaj tu:
Pan Samochodzik i latające machiny
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-05-03, 13:13:44   

Korzystając z tego, że pogoda ciut pokrzyżowała mi plany a postanowiłam, że zobaczę wszystkie samochodzikowe ekranizacje, zabrałam się dziś za latające machiny.
Rzeczywiście, tak jak już wspomniano, film z książką ma niewiele wspólnego :/
Nie tak wyobrażałam sobie Panią Księżyc i nie podobała mi się interpretacja jej postaci, wyszła tu na jakąś idiotkę :/ Z Batury znów zrobiono głąba (może nie aż takiego jak w Niesamowitym Dworze ale jednak. Qrde w końcu to był inteligentny facet, nie wiem czemu w każdym filmie robią z niego debila :027: ) Wehikuł wznoszący się na lotni w powietrze? Krystyna Feldman na deskorolce i z miotłą w ręku? Komisarz Borewicz z Dianą Denver? Acha i jeszcze dwóch czubków -ochroniarzy pani DD?
Nie, to nie na moje nerwy. Znów zepsułam sobie popołudnie! :(
_________________
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2010-05-03, 13:17:50   

Karen napisał/a:
Nie, to nie na moje nerwy. Znów zepsułam sobie popołudnie! :(

No i znowu po co Ci to było? :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 11