PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2015-09-05, 16:02
Filmy w stylu Pana Samochodzika
Autor Wiadomość
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-11, 22:16:13   

mario78 napisał/a:
Był jeszcze jeden serial w klimacie Pana Samochodzika, w latach 80-tych miał tytuł "Stowarzyszenie z Eleusis" ale o ile Lovejoya jeszcze mozna zobaczyć w sieci lub kupić DVD o tyle stowarzyszenie z Eleusis jest nie do zdobycia a szkoda bo chętnie bym obejrzał, bo znów nic prawie nie pamietam oprócz imienia bohaterki i tego ze czegoś poszukiwali, oraz ze w sprawę zamieszani byli masoni.


"Stowarzyszenie z Eleusis" należało raczej do gatunku, który nazywa się "mystery". Pamiętam tylko motyw o licytacji antycznej płaskorzeźby z pierwszego odcinka i nic więcej. Tam wszystko było totalnie nieuchwytne i pewnie dlatego nie zapamiętałem kompletnie nic. Ani fragmentu akcji, ani żadnego z imion bohaterów, ani aktorów, ani muzyki.
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2013-05-11, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotreek 
Forumowy Badacz Naukowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 994
Wysłany: 2013-05-20, 21:06:13   

Z24 napisał/a:
mario78 napisał/a:
Był jeszcze jeden serial w klimacie Pana Samochodzika, w latach 80-tych miał tytuł "Stowarzyszenie z Eleusis" ale o ile Lovejoya jeszcze mozna zobaczyć w sieci lub kupić DVD o tyle stowarzyszenie z Eleusis jest nie do zdobycia a szkoda bo chętnie bym obejrzał, bo znów nic prawie nie pamietam oprócz imienia bohaterki i tego ze czegoś poszukiwali, oraz ze w sprawę zamieszani byli masoni.


"Stowarzyszenie z Eleusis" należało raczej do gatunku, który nazywa się "mystery". Pamiętam tylko motyw o licytacji antycznej płaskorzeźby z pierwszego odcinka i nic więcej. Tam wszystko było totalnie nieuchwytne i pewnie dlatego nie zapamiętałem kompletnie nic. Ani fragmentu akcji, ani żadnego z imion bohaterów, ani aktorów, ani muzyki.


no to jeśli chcesz sobie przypomnieć - bardzo łatwo, pstryk i światło :)
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-21, 14:15:16   

Piotreek napisał/a:
no to jeśli chcesz sobie przypomnieć - bardzo łatwo, pstryk i światło


Dzięki, Piotreek. :564:
_________________
Z 24
 
 
Mario78 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 46
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 150
Wysłany: 2013-05-21, 14:16:22   

Szkoda, że tylko czołówka...serial praktycznie nie do zdobycia, a chętnie bym obejrzał.
 
 
Afrodyta 
Twórca
Luiza Frosz - autorka powieści samochodzikowych


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1078
Wysłany: 2013-05-24, 08:55:41   

Pojawiła się tu informacja o serialu "Kapitan Sowa na tropie". Dla samochodzikowych fanów najciekawszy byłby odcinek "Trzecia ręka". Jest zamek, są dzieła sztuki, duchy i humor. Śledztwo prowadzi Wiesław Gołas, a jego pomocnikiem jest Michał Szewczyk, którego znamy jako kuzyna Petersena z "Templariuszy" :) Ciekawostką jest i to, że serial wyreżyserował Stanisław Bareja.
_________________
 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-24, 10:00:59   

Bardzo lubię "Kapitana Sowę", szczególnie za łódzkie klimaty z lat 60-tych. Gdy czytam Niesamowity Dwór i jest fragment kiedy Tomasz z Bigosem i panną Wierzchoń przyjeżdżają do Łodzi, to oczami wyobraźni widzę te ulice, warszawy i syrenki z tamtego filmu.
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-24, 11:16:01   

A ja tego w ogóle nie kojarzę!
Brzmi fantastycznie i "Petersen" i śledztwo i lata 60-te i Bareja :) :) :) :)
Puszczają to może na jakimś Kino Polska, czy innym podobnym?
_________________
Drużyna 5

 
 
Afrodyta 
Twórca
Luiza Frosz - autorka powieści samochodzikowych


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1078
Wysłany: 2013-05-24, 12:19:30   

Na pewno był czas, że było dostępne na DVD i to bardzo tanio. A czy można obejrzeć w jakiejś tv? Nie wiem.
Ja bardzo lubię cały serial. Ciekawe były te zagadki kryminalne, oj ciekawe :)
_________________
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2013-05-24, 13:13:06   

Afrodyta napisał/a:
Na pewno był czas, że było dostępne na DVD i to bardzo tanio. A czy można obejrzeć w jakiejś tv? Nie wiem.
Ja bardzo lubię cały serial. Ciekawe były te zagadki kryminalne, oj ciekawe :)


Serial jest dostępny na chomikuj.pl.
Też bardzo lubię te pierwsze polskie seriale. Mimo naiwności fabuły, mają coś magicznego: czarno-białe ulice, znakomita obsada, gra światła i cienia... .
Kapitan Sowa, Doktor Ewa, Podziemny Front, Klub Profesora Tutki...
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Mario78 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 46
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 150
Wysłany: 2013-05-24, 15:56:07   

Miałem wydanie Kapitana Sowy na DVD, można nabyć nowe chyba w cenie 20 zł, ale serial poza 2 odcinkami (1-szy i ze straszeniem letników) trochę mnie rozczarował...
 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-24, 17:02:05   

Berta von S. napisał/a:
A ja tego w ogóle nie kojarzę!
Brzmi fantastycznie i "Petersen" i śledztwo i lata 60-te i Bareja :) :) :) :)
Puszczają to może na jakimś Kino Polska, czy innym podobnym?


Jeszcze niedawno - może z miesiąc temu - "Kapitan Sowa" leciał na Kino Polska, ale tam w kółko są powtórki, czyli niedługo pewnie znowu będzie.
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
Afrodyta 
Twórca
Luiza Frosz - autorka powieści samochodzikowych


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1078
Wysłany: 2013-05-24, 21:35:21   

Mario78 napisał/a:
Miałem wydanie Kapitana Sowy na DVD, można nabyć nowe chyba w cenie 20 zł, ale serial poza 2 odcinkami (1-szy i ze straszeniem letników) trochę mnie rozczarował...


Uwielbiam odcinek z letnikami, ale inne m.in. z rejestracją syrenki również. Oczywiście jak na dzisiejsze czasy te kryminały mogą nie robić wielkiego wrażenia, ale mimo wszystko oparte są właśnie na logice, a nie na efektach specjalnych i to jest plus. I jeszcze to Aktorstwo (specjalnie z dużej litery). Ludwik Benoit, Krzysztof Chamiec - genialni!
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-24, 23:16:45   

No to będę polowała :) Tylko najpierw obejrzę sobie jeden odcinek z przesłanego przez Afrodytę namiaru na chomiku, czy aby faktycznie fajny.

A swoją droga to bardzo budujące mieć do czynienia z ludźmi, którzy również czerpią przyjemność z oglądania starych filmów (nie tylko tych mainstreemowych, typu Rejs czy Popiół i Diament, ale również takich zwykłych przygodowo-kryminalnych). Zamiast się dziwić, że ktoś chce tracić czas na taką "naiwno-niedzisiejszą ramotę"...

Absolutnie się zgadzam, że te filmy mają magiczny klimat (podobnie zresztą jak stare kryminały).
_________________
Drużyna 5

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2013-05-25, 09:25:30   

Berta von S. napisał/a:
No to będę polowała :) Tylko najpierw obejrzę sobie jeden odcinek z przesłanego przez Afrodytę namiaru na chomiku, czy aby faktycznie fajny.

A swoją droga to bardzo budujące mieć do czynienia z ludźmi, którzy również czerpią przyjemność z oglądania starych filmów (nie tylko tych mainstreemowych, typu Rejs czy Popiół i Diament, ale również takich zwykłych przygodowo-kryminalnych). Zamiast się dziwić, że ktoś chce tracić czas na taką "naiwno-niedzisiejszą ramotę"...

Absolutnie się zgadzam, że te filmy mają magiczny klimat (podobnie zresztą jak stare kryminały).


Dla mnie najbardziej magiczny klimat mają "Ewa chce spać," "Walet pikowy" cykl o Anatolu i magiczny inaczej "Dotknięcie nocy." :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-25, 11:36:55   

Wielbiciele starych filmów na pewno z przyjemnością obejrzą też stary kryminał "Gdzie jest trzeci król" z Łapickim. :)
http://www.youtube.com/watch?v=hcyWHKr6r-Y
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2013-05-25, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-25, 12:22:13   

Taaak!!! Gdzie jest trzeci król ma niesamowity klimat (wieki tego nie oglądałam) i ta niesamowicie seksowna Jędrusik (całe dzieciństwo marzyłam, żeby tak wyglądać!). A jeśli o Jędrusik mowa, to uwielbiam też "Lekarstwo na Miłość". Natomiast Anatol kojarzy mi się nieco z "Gangsterami i filantropami".

No i Ewa, Walet... przypomnieliście mi o masie filmów, których nie widziałam lata :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2013-05-25, 12:36:36   

Berta von S. napisał/a:
Taaak!!! Gdzie jest trzeci król ma niesamowity klimat (wieki tego nie oglądałam) i ta niesamowicie seksowna Jędrusik (całe dzieciństwo marzyłam, żeby tak wyglądać!). A jeśli o Jędrusik mowa, to uwielbiam też "Lekarstwo na Miłość". Natomiast Anatol kojarzy mi się nieco z "Gangsterami i filantropami".

No i Ewa, Walet... przypomnieliście mi o masie filmów, których nie widziałam lata :)




Alicja Wyszyńska w tym filmie jest równie seksowna :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Afrodyta 
Twórca
Luiza Frosz - autorka powieści samochodzikowych


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1078
Wysłany: 2013-05-25, 15:31:59   

Protoavis napisał/a:

Dla mnie najbardziej magiczny klimat mają "Ewa chce spać," "Walet pikowy" cykl o Anatolu i magiczny inaczej "Dotknięcie nocy." :)


"Dotknięcie nocy" to też Bareja, jakże zresztą inny niż ten, którego potem poznaliśmy w "Zmiennikach", "Alternatywach" itd.

Mnóstwo starych filmów pojawia się teraz na DVD i to w niskich cenach. Wiele z nich to dla mnie prawdziwe odkrycia. Nie zawsze zresztą jest to kino lekkie. Ostatnio trafiłam na dwie perełki, kupione właśnie na DVD w takich przyzwoitych cenach rzędu kilkunastu złotych. Pierwsza to "Przeprowadzka" z niesamowitym Pszoniakiem i druga to "Mniejsze niebo" z doskonałą kreacją Wilhelmiego. Z PS nie ma to nic wspólnego, ale polecam, zwłaszcza tym, którzy odnoszą wrażenie, że inaczej patrzą na świat niż większość społeczeństwa. Niestety filmy kończą się na smutno :/
Co jeszcze jest ciekawe ze starych filmów polskich? Kino wojenne. Niezwykle propagandowe, czasem patetyczne, ale robiące wrażenie. "Orzeł", "Ostatni po Bogu", "Nieznany"...

Z kolei z Kaliną Jędrusik niedawno kupiłam DVD "Molo". Fabuła bardzo zakręcona, ale ciekawostka.
_________________
 
 
The Saint 
Fanatyk Samochodzika



Wiek: 41
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 2798
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-05-25, 21:37:33   

A serialu Barbara i Jan nikt nie wspomniał?
_________________


"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją – są niebezpieczni"
Świat samochodów!
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-25, 23:52:51   

Afrodyta napisał/a:

Mnóstwo starych filmów pojawia się teraz na DVD i to w niskich cenach. Wiele z nich to dla mnie prawdziwe odkrycia.


Ale gdzie w empiku, czy u stolikowców?

P.S. Barbary i Jana też nie kojarzę - mam jakieś przerażające zaległości!!!
_________________
Drużyna 5

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 11