PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
101. Obraz Rafaela
Autor Wiadomość
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2010-03-08, 15:30:57   101. Obraz Rafaela

Kolejna powieść z serii PS, autorstwa Jakuba Czarnego (lub jak kto woli Jakuba Czarnika). Nie ukrywam, że przeżyłem lekki zawód, bo po trylogii pana Czarnika naprawdę miałem miłe odczucia i z niecierpliwością czekałem na nowe tomy. Nie podobało mi się, że pan Tomasz został przedstawiony w dość niekorzystnym świetle. Oprócz tego książka nie pokazała niczego nowego i mogę ja określić jednym zwrotem:"odgrzewany kotlet". Mimo to czekam na nowe powieści pana Czarnika pisane już pod jego prawdziwym imieniem i nazwiskiem:)
Ostatnio zmieniony przez Michal_bn 2011-12-31, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukinis131 
Czytał Samochodzika


Wiek: 30
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 99
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-03-08, 16:34:40   

A to na pewno jeden i ten sam autor ? Skąd masz takie informacje ?
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2010-03-08, 16:58:55   

Tak na pewno:)
Wystarczy przeczytać pierwsze kilkanaście stron i już widać że to dokładnie ten sam autor po sposobie pisania. Ale żeby nie było, że pisze tylko i wyłącznie na podstawie własnego przeczucia, to napisałem do Warmii żeby się upewnić ze to on:) Tak wiec, ta informacja jest potwierdzona u źródła:)
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
lukinis131 
Czytał Samochodzika


Wiek: 30
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 99
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-03-08, 20:44:12   

Nasuwa się pytanie dlaczego autor ma pseudonim Jakub Czarnik , jak to ten sam autor to po co zmieniał pseudonim .
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2010-03-08, 21:02:07   

Jakub Czarnik to jego prawdziwe imię i nazwisko. Nie wiem czemu. Może przez pomyłkę albo chciał się ujawnić swiatu;)
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Paweł Daniec2 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-24, 15:44:13   

Fabuła jest zasadniczo znośna (momentami mi przypominała książki Niemirskiego) ale to co autor zrobił z Panem Tomaszem :065: Niby Tomasz zawsze miał słabość do kobiet ale bez przesady :okulary2:
_________________
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
 
 
ness 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-05-01, 12:47:33   

Zrobił z niego zabujanego nastolatka:)

Jedna ze słabszych pozycji w ostatnim czasie, lepsza tylko od "Napoleonskiego dragona". Cała akcja szyta grubymi nićmi.
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2013-01-05, 21:59:04   

Przeczytałem bez przerwy bo podczas siedmiogodzinnej podróży z Zakopanego czytam jedną książkę i oglądam jeden film, a to akurat miałem pod ręką :-)

Jeśli ktoś lubi kryminały w amerykańskim stylu niskich lotów to jest to właśnie to - wszechmogąca i wszystkowiedząca mafia, dzieła sztuki przechowywane w skrytkach bankowych, bankiet przestępców, na którym przekazywane są klucze do skarbów, podwójny agent i stetryczały szef, który nie tylko się ślini na widok większego dekoltu ale jeszcze daje się robić w trąbę gangsterom. Łeeeee.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
oktawiusz 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 36
Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: Niesamowity Dwór
Wysłany: 2013-08-28, 18:27:19   

Fakt jest to Powieść ,nieco trącąca Ameryką ,ale nie zgadzam się że :: jest niskich lotów.Mnie nawet mocno zafascynowała.Ale ja już tak mam :okulary:
 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-11, 11:34:27   

Wyolbrzymiona słabość do kobiet Tomasza zaskakuje. Zaskakuje również zakończenie, tym razem pozbawione sukcesu. Obrazu nie udaje się odzyskać. Akcja trzyma w napięciu, ale Warszawa jako tło nie czyni z tej książki pozycji samochodzikowej. Taki kryminał z mafią i Dańcem w roli agenta przenikającego w jej szeregi. Uważam, że wielki wpływ na klimat książki wywiera miejsce akcji. Wystarczyło przenieść antykwariat i miejsce wymiany rękopisu na obraz gdzieś, do małej, klimatycznej mieściny. Koniecznie pośród jezior? "Tajemnica Starych Dunajczysk" pokazuje, że niekoniecznie...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 11