PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Książki historyczne
Autor Wiadomość
johny
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-08, 12:34:08   

A ja sobie postawiłem ambitne zadanie i chcę przeczytać Polskę Piastów, Polskę Jagiellonów i Rzeczpospolitą Obojga Narodów Pawła Jasienicy. Zacząłem czytać pierwszą pozycję i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem!

Babie_Lato 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2009-08-09, 18:19:56   

johny napisał/a:
A ja sobie postawiłem ambitne zadanie i chcę przeczytać Polskę Piastów, Polskę Jagiellonów i Rzeczpospolitą Obojga Narodów Pawła Jasienicy. Zacząłem czytać pierwszą pozycję i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem!

Zapewniam, że i kolejne tomy przyniosą Ci pozytywne zaskoczenie. Jasienica jest wybornym autorem książek historycznych. Czyta się je, jak najlepsze powieści! :)

Robin 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2009-08-10, 18:35:48   

tak, to szczera prawda... mnie w rece wpadli najpierw Jagiellonowie, nie moglem sie wprost oderwac... potem przyszla kolej na Rzeczpospolita Obojga Narodow, wzruszajace naprawde dzielo, przede wszystkim pod koniec, podczas wyjazdu Stanislawa Augusta z porozbiorowej Warszawy... "plakaly tlumy zegnajace krola", plakalem i ja... Niestety z powodu braku czasu Piastow ciagle odkladam na pozniej... ale ktoregos dnia...

:)
Ostatnio zmieniony przez Robin 2009-08-10, 19:28, w całości zmieniany 2 razy  

Kustosz 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2010-04-06, 21:31:28   

Spróbuję reanimować ten wątek.

Widzę, że nikt dotychczas nie wymienił tutaj cyklu „Królowie Przeklęci” Maurice Druona. Fascynująca lektura, o której wspomniał sam Pan Samochodzik w „Tajemnicy Tajemnic”. :) 7-tomowy cykl fabularny oparty na materiale historycznym, który w niezwykle barwny sposób opowiada historię Francji w czasach panowania ostatnich królów z dynastii Kapetyngów.

„Papieżu Klemensie!... Rycerzy Wilhelmie!... Królu Filipie!.... zanim rok minie, powołuję was przed sąd Boży po sprawiedliwą karę. Przeklęci! Przeklęci! Wszyscy przeklęci po trzynaste pokolenie waszego roku.” Uwaga fani „Templariuszy”! To właśnie te słowa Jakub de Molay, ostatni wielki mistrz zakonu Templariuszy wykrzyczał z płonącego stosu rzucając klątwę na ród swego wroga i ciemiężyciela króla Filipa Pięknego i jego potomnych. Proroctwo miało się dopełnić.

Gorąco polecam :)

Kustosz 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2010-05-08, 22:11:02   

Reanimacja się nie udała. Pacjent nie daje znaku życia. :(

Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika

Wysłany: 2010-05-08, 22:14:22   

Pacjent zmarł śmiercią naturalną...

Michaił Tomatov 
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2010-05-10, 15:42:15   

Kustosz napisał/a:

„Papieżu Klemensie!... Rycerzy Wilhelmie!... Królu Filipie!.... zanim rok minie, powołuję was przed sąd Boży po sprawiedliwą karę. Przeklęci! Przeklęci! Wszyscy przeklęci po trzynaste pokolenie waszego roku.”

Wykrzyczał G. Depardieu, grając Wielkiego Mistrza :)

Książki niestety nie przeczytałem, a serial emitowany był w godzinach nocnych na TVP. Na prawdę dla wytrwałych.
Również polecam

Kustosz 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2010-05-10, 15:52:31   

Michaił, reanimacja już była. Nieudana. Twój post jak rozumiem to ostatnie namaszczenie :D

Michaił Tomatov 
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2010-05-10, 15:59:09   

albo ostatnie tchnienie zza grobu :D

malleczek12 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2011-01-04, 21:51:58   

co do P. Sienkiewicza się nie zgodzę Trylogia (cała) wielki pokłon, P. Prus (vel Głowacki) Faraon i Lalka a ponadto P. Józef Ignacy Kraszewski polecam przestrzał od początku do rozbiorów początek to Stara Baśń ale nie ten gniotowany film nagrany w ostatnim dziesiecioleciu a i bym zapomniał o p. Dumasie i trzech Muszkieterach i Hrabim Monte Christo

Odpowiedz do tematu